ضمن سپاس از توجه کارگروه ملی سیلاب به همکاری با انجمنهای علمی به اطلاع می رساند با توجه به زمینه تخصصی انجمن آب و فاضلاب ایران، پاسخ به سوالات هیئت ویژه گزارش ملی سیلابها صرفا در حوزه صنعت آب و فاضلاب ارائه شده که جهت دانلود میتوانید به پیوست مراجعه فرمایید. 

دومین جلسه شورای سیاستگزاری دومین همایش ملی مدیریت مصرف آب در روز سه شنبه 11 تیر 1398 در محل دبیرخانه همایش تشکیل شد. در این جلسه مسئول دبیرخانه گزارشی از فعالیتهای انجام شده را به اطلاع رسانید و فعالیتهای لازم برای اطلاع رسانی همایش در هفته های آتی مشخص شد. همچنین هزینه ها و درآمدهای احتمالی همایش مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

 

اولین جلسه شورای سیاستگزاری سومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران که در پاییز سال 1399 در دانشگاه شیراز برگزار می شود در روز یکشنبه 9 تیر 1398 با حضور آقایان دکتر تابش و دکتر طالب بیدختی (نمایندگان انجمن آب وفاضلاب ایران)، دکتر عابدینی (رئیس دانشکده مهندسی عمران دانشگاه شیراز) و نمایندگان شرکتهای آبفای شهری و روستایی فارس و شهر شیراز و آب منطقه ای فارس در محل دانشکده عمران دانشگاه شیراز تشکیل شد. در این جلسه ابتدا فعالیتهای انجمن و سوابق قبلی کنگره به حضار معرفی شد. سپس حضار در مورد کلیت برگزاری کنگره نظرات خود را ارائه کردند. در نهایت مقرر شد زمان قطعی کنگره، محورهای کنگره، زمان بندی مقالات و برنامه های کنگره و نوع و میزان همکاری و مشارکت هر یک از دستگاه ها در جلسه بعد نهایی و پوستر کنگره تهیه شود. همچنین مقرر شد کلیه دستگاه های دیگری که می توانند در برگزاری کنگره مشارکت و حمایت داشته باشند مشخص شوند تا با آنها تماس گرفته شود.

 

همزمان با برگزاری نشست تخصصي "آب و توسعه پايدار" انجمن آب و فاضلاب ايران و شركت آب و فاضلاب كاشان با یکدیگر تفاهم نامه همکاری در زمینه های علمي پژوهشي امضا کردند.

مديرعامل انجمن احياء آب كاشان بزرگ در نشست تخصصی “آب و توسعه پایدار” که صبح پنجشنبه در دانشگاه کاشان برگزار شد، اظهار داشت: هفته مديريت مصرف و صرفه جويي آب فرصت خوبی است تا با اتخاذ برنامه های مناسب و نشست های تخصصی زنگ بحران آب برای کلیه دست اندرکاران نظیر نخبگان، مسئولان، فرهیختگان، هنرمندان، آحاد جامعه و دلسوزان منطقه به صدا درآوردیم.

نشست تخصصی “آب و توسعه پایدار” به مناسبت هفته مديريت مصرف و صرفه جويي در آب به همت انجمن احياء آب كاشان بزرگ و شركت آبفا کاشان در دانشگاه كاشان برگزار شد.

در اين نشست تخصصی رئيس انجمن آب و فاضلاب ايران، مشاور شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور و معاون شركت آب منطقه اي استان اصفهان در زمینه ها آب و توسعه پایدار سخنرانی کرند و در پایان با پرسش و پاسخ شرکت کنندگان همراه شد.

 

به همت "انجمن احیا آب کاشان بزرگ" که بیش از دو سال است فعالیت خود را با حضور جمعی از خیرین، سرمایه گذاران و افراد متخصص آغاز کرده است "نشست تخصصی آب و توسعه پایدار" در روز پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ در دانشگاه کاشان برگزار شد.

این نشست با سخنان آقای دکتر حجازیان رئیس انجمن احیای اب کاشان بزرگ و آقای مهندی اسدی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان آغاز شد. در ادامه آقای دکتر تابش رئیس هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران سخنرانی خود را با موضوع "مدیریت تقاضا و مصرف، یگانه راه حل سازگاری با کم آبی" ارائه دادند. برنامه با سخنان اقای دکتر رشیدی مشاور شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و آقای دکتر ابراهیمی معاون سازمان آب منطقه ای اصفهان دنبال شد و با انجام برنامه پرسش و پاسخ به پایان رسید.

 

سی و یکمین جلسه هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران روز سه شنبه ۴ تیرماه ۱۳۹۸ در محل دفتر انجمن تشکیل شد.

در این جلسه موارد زیر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 - گزارش روند پیشرفت کار همایش سال ۱۳۹۸ و کنگره ۱۳۹۹

- گزارش وضعیت انتشار نشریه انجمن و ادامه کار با توجه به آیین نامه جدید نشریات و افرایش شدید هزینه های چاپ

- بررسی روند تعیین نمایندگان انجمن در استانهای مختلف

 - نحوه ارتباط با اتحادیه علوم آب و شورای انجمنهای علمی کشور

- گزارش و بررسی روند کار و برنامه های کمیته های تخصصی انجمن

 

سومین جلسه کمیته تخصصی کیفیت آب انجمن آب و فاضلاب روز دوشنبه ۳ تیرماه ۱۳۹۸ در محل شرکت آب و فاضلاب تهران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آقای دکتر تائبی کتاب جدید خود به نام کیفیت آب را معرفی کردند.

سپس برنامه های آتی کمیته مورد بحث قرار گرفت و موارد زیر تصویب شد.

- فعال شدن گروه تلگرامی و اضافه کردن کلیه افراد مرتبط به گروه

- برگزاری میزگرد تخصصی با موضوع بررسی سیستمهای دوگانه آب

- اختصاص یک بخش مستقل به کیفیت آب در کنگره ۱۳۹۹ انجمن

- ارائه همایش مستقل کیفیت آب در سال ۱۴۰۰

 - بررسی استانداردها و دستورالعملهای موجود و پیشنهاد بازنگری یا تدوین نشریات جدید

بررسی عناوین و سیلابس دوره های آموزشی موجود و ارائه پیشنهادات اصلاحی یا دروس جدید

به دنبال ارائه بیانیه و مکاتبه اتحادیه انجمنهای علمی علوم آب با وزیر نیرو، در روز چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ جلسه ای بین اعضای اتحادیه و آقای دکتر ضرغامی مشاور علمی معاونت آب و آبفای وزارت نیرو تشکیل شد.

در این جلسه طرفین در خصوص زمینه های همکاری به خصوص در مورد سیل اخیر تبادل نظر کردند و در انتها قرار شد پیش نویس تفاهم نامه همکاری متقابل اتحادیه و وزارت نیرو تهیه شود

 

جلسه پنجم کمیته بازیافت آب در روز سه شنبه 28 خرداد ماه در محل انجمن آب و فاضلاب ایران برگزار شد. در این جلسه برنامه نشست بازچرخانی آب خاکستری در محیط های شهری نهایی شده و در مورد فراخوان ایده های کاربردی بازیافت آب خاکستری نیز گزارشی ارائه شد. مقرر شد در جلسه آینده از نماینده ماشین سازی اراک دعوت شود تا زمینه های همکاری کمیته و این مجموعه بررسی شود. همچنین در مورد فعالیتهای کمیته در دومین همایش مدیریت مصرف به ویژه کارگاه ها و کلینیک صنعت بحث شده و قرار شد موارد از اعضا دریافت و به شورای سیاستگذاری همایش ارائه شود.

 

طی مراسمی که صبح روز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه 1398 از سوی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان در مجتمع خاتم الانبیا رشت برگزار شد دکتر کاوه حریری (عضو هیئت رئیسه کمیته تخصصی تلفات آب انجمن آب و فاضلاب ایران) به عنوان مدرس نمونه استان در گروه تخصصی صنعت دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان انتخاب و با اهدای لوح و هدیه از ایشان تقدیر شد.

Page 1 of 41

نماد اعتماد الکترونیکی